Пн.- Пт: 8:00-20:00 Субота: 9:00-13:00 Неділя: Вихідний

Бюгельне протезування зубів

Бюгельні протези є сучасним високотехнічним різновидом знімних протезів. Бюгельний протез – ортопедична конструкція, яка складається з:

 • штучних зубів, які заміщають втрачені зуби пацієнта;
 • пластмасової частини, що імітує ясна;
 • металевої дуги, яка з’єднує частини конструкції.

Найчастіше цей вид протезування застосовується, коли пацієнт уже втратив багато зубів, але в зубному ряді залишилось ще кілька досить здорових зубів, які можуть послужити опорними для протеза.

Бюгельний протез для пацієнта, як і будь-які інші види протезів, виготовляється індивідуально. Його конструкція буде залежати від таких факторів, як стан здорових зубів, які будуть служити опорними, їх розташування у ротовій порожнині та величини проміжків між ними.

Бюгельний протез має ряд переваг для пацієнта:

 • міцно кріпиться до порних зубів пацієнта, тому просто так випасти він не може;
 • у роті займає дуже мало місця і є практично невідчутним, до нього легко звикається;
 • легко і комфортно носиться;
 • доглядати за ним потрібно практично так само, як і за здоровими зубами;
 • практично непомітний для оточуючих.

Залежно від виду кріплення бюгельні протези поділяються на кілька підвидів:

 1. з кламерним кріпленням;
 2. з замковим кріпленням;
 3. з телескопічним (коронковим) кріпленням.

1. Бюгельний протез із кламерним кріпленням 

Кламерне – найпростіший і найдешевший вид кріплення. Кламерами називаються спеціальні гачки, за допомогою яких протез одягається на власні зуби пацієнта.

Бюгельний протез з кламерним кріпленням використовується у випадку, коли сусідні з протезом зуби не покриті коронками. Перевагою такого кріплення є те, що можна не порушувати цілісність сусіднього здорового зуба і не покривати його коронкою, недоліком – кламер буде видно на передній частині опорного зуба, але тільки при широкій посмішці.

2. Бюгельний протез із замковим кріпленням 

Встановлення бюгельного протеза із замками (або атачменами) застосовується тоді, коли сусідні зуби потребують покриття коронками. На коронці робиться одна частина замка, а на протезі – інша, які змикаються під час одягання протеза. Атачмени можуть відрізнятися за конструкцією, але всі вони добре тримають протез, дають можливість зручно його одягати та знімати. Тільки лікар вибирає необхідний вид кріплення в кожному конкретному випадку. Пацієнти можуть бути спокійні – атачмени є малопомітні на зубах.

3. Знімний протез із телескопічним (коронковим) кріпленням

Телескопічне (коронкове) кріплення бюгельного протеза має більш принципові відмінності від інших видів кріплення. На протезі робиться порожниста коронка, а на власному зубі – коронка меншого розміру. При установці протеза порожниста коронка більшого діаметру надягається на коронку меншого діаметру і таким чином протез фіксується.

Метою протезування зубів є максимально можливе відновлення жувальної функції та усунення косметичного дефекту зубного ряду.

Не відкладайте похід до стоматолога. Відновлення цілісності зубного ряду з допомогою протезування допоможе Вам зберегти красу та здоров’я як ротової порожнини, так і травної системи, позитивно вплине на функціонування організму в цілому.

Телефони для запису на консультацію до стоматолога-ортопеда в медичний центр «Бонамед» в Києві:

+38 (044) 383-11-13; +38 (066) 54-24-669; +38 (098) 55-75-271