Пн.- Пт: 8:00-20:00 Субота: 9:00-13:00 Неділя: Вихідний

УЗД дорослих та дітей

Основна інформація
Наші лікарі
Робочий графік

Сьогодні терміном «УЗД» вже не здивуєш нікого. І дорослі, і діти знають, що це абсолютно безболісна процедура, яка не викликає жодного дискомфорту і, водночас, дозволяє максимально точно та швидко провести діагностику необхідних органів. Часто результати такого дослідження вирішують все при постановці діагнозу та виборі лікування.
Медичний центр «АЛЬТMED» оснащений ультразвуковим сканером експертного класу Hitachi Avius. Висока якість зображення та можливість опрацювання інформації за допомогою цифрової системи роблять цей апарат незамінним при сучасній діагностиці.

Види УЗД, які доступні в МЦ «АЛЬТMED»:

1. УЗД органів черевної порожнини призначають пацієнтам, яких турбують дискомфорт у верхній ділянці живота, гіркота в роті, біль в правому підребер’ї, систематичні печія чи нудота. Під час обстеження лікар звертає увагу на печінку, жовчний міхур та жовчні протоки, підшлункову залозу і селезінку. До процедури пацієнт повинен підготуватися – за 7 годин до обстеження не їсти, а за 2 доби – виключити з раціону продукти, що викликають підвищене газоутворення (фрукти, молоко, газовані води, чорний хліб, бобові). Також варто утриматись від паління, щоб уникнути скорочення жовчного міхура.

2. УЗД нирок та сечового міхура інформативне при підозрі на запальні захворювання цих органів, виявлення каменів, піску чи кістозних утворень. Якщо пацієнта турбують болі в попереку, дискомфортні відчуття внизу живота, часте чи болюче сечовипускання, сліди крові в сечі, відхилення в лабораторних аналізах, то УЗД нирок необхідне для правильної постановки діагнозу. В якості підготовки достатньо прийти на обстеження з наповненим сечовим міхуром.

3. УЗД серця не потребує особливої підготовки і використовується для визначення розмірів та розташування серця, роботи клапанів, та виявлення вад цього органу. При виникненні задишки чи тривалого кашлю, при болі в ділянці серця та грудної клітки, при запамороченнях, порушенні серцевого ритму та шумах, УЗД серця є обов’язковим.

4. УЗД суглобів. На рентгенівських знімках неможливо визначити запальних процесів, пошкоджень зв’язок і м’язів. Саме тому цей вид УЗД є незамінним при постановці вірного діагнозу. Лікар призначає його, якщо пацієнта непокоять больові відчуття під час ходи, набряки в колінних, плечових, ліктьових та гомілково-ступневих суглобах, при травмах сухожиль, для виявлення ревматоїдного артриту та інших захворювань.

5. УЗД судин нижніх кінцівок важливе для встановлення ступеню тромбозу, характеристики кровотоку та спостереження за розширеними венами. На патологію вказують судоми м’язів, оніміння та набряки ніг, їх слабкість, зміна кольору шкіри на кінцівках, виникнення судинних «зірочок» та розширених вен. При цих симптомах варто звернутись до лікаря та пройти обстеження. УЗД судин нижніх кінцівок призначають також вагітним жінкам, у яких існував чи з’явився під час вагітності варикоз.

6. УЗД судин шиї призначають для виявлення звужень судин чи тромбозів, визначення швидкості кровотоку та еластичності судин. Для курців, хворих на цукровий діабет, для пацієнтів, що мали інсульт чи інфаркт, або відчувають біль в шийному відділі хребта, це дослідження є обов’язковим. Показом для проведення є також головний біль, погіршення пам’яті, шум у вухах, порушення зору чи сну, запаморочення. Перед процедурою пацієнту слід обмежити вживання кави, алкоголю, чаю, енергетиків, паління.

7. УЗД лімфатичних вузлів застосовується для визначення розмірів, форми та структури вузлів. У здорових людей лімфатичні вузли майже не візуалізуються, але при їхньому збільшенні їх легко помітить навіть неспеціаліст. Говорити про причини збільшення може лише лікар, адже це може бути як запальний процес вуха, так і захворювання крові. Тому якщо Вас турбують больові відчуття при доторканні, чи тривале збільшення лімфовузлів, Вашим першим кроком має бути візит до лікаря, а тоді УЗД.

8. УЗД щитовидної та паращитовидної залоз лікар може призначити при плануванні вагітності чи безплідді, збої менструального циклу, при прийомі гормональних препаратів та зміні показників кількості гормону. Якщо пацієнта турбує збільшення щитовидної залози, надмірна дратівливість та емоційність, зміна ваги, порушення серцевого ритму – це також привід відвідати ендокринолога і зробити УЗД. Крім цього, це дослідження рекомендується проводити регулярно людям після 40 років.

9. Соноеластографія щитовидної залози, також відома як «дистанційна пальпація», є незамінною при підозрі на пухлинні процеси цього органу, і з високою ймовірність дозволяє виключити чи підтвердити злоякісність процесу. Ефективність цієї процедури доходить до 95,5%, що дає можливість уникнути біопсії. Якщо ж біопсія все ж необхідна, то за допомогою соноеластографії можна максимально точно зробити розмітку перед процедурою. Але не варто лякатися соноеластографії – лікар може звернутися до цього методу і при виявленні вузлів в щитовидній залозі.

10. УЗД молочних залоз дозволяє оцінити структуру органу та лімфовузлів, виявити кісту, мастопатію чи будь-які новоутворення. Згідно останніх досліджень, саме УЗД є більш інформативним у порівнянні з мамографією для жінок до 35 років. Обстеження рекомендовано пацієнткам, які відчувають дискомфорт в зоні грудей, перед прийомом гормональних контрацептивів, після травми молочної залози, при виявленні будь-яких ущільнень. УЗД потрібно проводити в період так званого гормонального спокою, тобто на 5-14 дні менструального циклу.

11. УЗД органів малого тазу жінок (трансабдомінально та трансвагінально) дає можливість визначити довжину шийки матки та її анатомічну будову, товщину ендометрію, форму яєчників і їх функціонування, встановити позаматкову вагітність, виявити новоутворення. При порушенні менстуального циклу, маткових кровотечах, болях внизу живота, при наявності виділень та запальних процесів, для підтвердження вагітності – УЗД незамінний метод діагностики. Для проведення трансабдомінального УЗД пацієнтка має прийти з наповненим сечовим міхуром, при трансвагінальному – навпаки. Жінкам після 40 років рекомендовано обстеження органів малого тазу раз на рік.

12. УЗД під час вагітності радять проводити щонайменше тричі. На ранніх термінах таке дослідження проводиться строго по показаннях, наприклад, біль внизу живота, кров’янисті виділення, при штучному заплідненні. Протягом всієї вагітності лікар призначить три скринінгових УЗД. Кожне з них проводиться у визначені терміни і для виключення різних патологій у майбутньої дитини.

  • Перший проводять в 10-14 тижнів. В цей період можна визначити кількість плодів, термін вагітності, передбачити дату пологів, виключити ознаки хромосомних аномалій та пороки розвитку.
  • Другий УЗД-скринінг – на 19-23 тижнях допоможе визначити кількість навколоплідної рідини, стан плаценти та шийки матки, положення плоду, і найочікуваніше – стать дитинки. Лікар звертає увагу на анатомічну будову плоду, виключає пороки розвитку серцево-судинної та центральної нервової систем.
  • Третій скринінг проводять в 32-34 тижні для виявлення можливого обвиття пуповиною, розрахувати масу плоду і виміряти кількість амніотичної рідини, визначити передлежання плоду, а в жінок, що мають в анамнезі кесарів розтин, – виміряти товщину рубця. Окрему увагу приділяють допплерівському дослідженню.

13. Фолікулометрія. Це дослідження проводиться протягом усього менструального циклу жінки та дозволяє проконтролювати, коли відбулась овуляція і дозрівання ендометрію. Особливо доцільною фолікулометрія буде для жінок з порушенням менструального циклу, а також при плануванні вагітності. Також інформативною фолікулометрія є для виявлення таких патологій, як кіста чи аденоміоз.

14. Нейросонографія новонароджених. Це обстеження рекомендують проводити діткам в період, коли тім’ячко ще не закрите. Основними показами до проведення є недоношеність, гіпоксія, кесарів розтин, стрімкі чи затяжні пологи, пологова травма, генетичні чи хромосомні патології. Спеціальної підготовки до нейросонографії не потрібно, але варто погодувати дитину, щоб під час обстеження вона була спокійна.

15. Трансректальне УЗД рекомендоване чоловікам для дослідження простати та сім’яних міхурців. Його рекомендують для діагностики простатиту, везикуліту, сечокам’яної хвороби, чоловічого безпліддя, новоутворень простати. В якості підготовки перед обстеженням рекомендовано зробити очисну клізму.

16. УЗД органів калитки застосовують для діагностики захворювань сечостатевої системи у чоловіків. Якщо пацієнта турбують болі внизу живота чи у паху, проблеми з потенцією, дискомфорт під час сечовипускання, то до списку призначень лікаря обов’язково буде входити УЗД органів калитки. Для профілактики таке УЗД варто проходити раз в рік кожному чоловіку.

Записатися на ультразвукове дослідження в Києві в МЦ «АЛЬТMED» можна по телефону: (044) 383-11-13, моб. (066) 54-24-669, моб. (098) 55-75-271