Пн.- Пт: 8:00-20:00 Субота: 9:00-13:00 Неділя: Вихідний

Коронки

Металокерамічні та безметалеві коронки

Металокерамічні коронки

Це один з найбільш поширених та відносно доступних видів протезування.

Найхарактерніша особливість, через яку їх, власне, і виділили в окремий вид – це спосіб виготовлення. Металокерамічні коронки складаються з міцного металевого каркасу та керамічного покриття, що в поєднанні дають надзвичайну міцність та хороші естетичні властивості. Виготовлення такої коронки проводиться у спеціальній лабораторії і може зайняти від кількох днів до 2 тижнів.

Колір коронок підбирається під відтінок вашого зубного ряду. Але так як вони мають металеву основу, то кераміка буде погано пропускати світло на противагу тому, як це відбувається в здорових тканинах зубів. Тому, хоч відтінок буде максимально схожий до природного, деякі відмінності можна буде помітити при ближчому огляді.

Основними перевагами металокераміки є:

 • міцність;
 • довговічність;
 • захист для зуба;
 • гігієнічність;
 • прийнятна вартість.

Гарантія на металокерамічні коронки (термін їх служби) становить близько 10-15 років, залежно від матеріалу виготовлення, навиків лікаря і техніка та за умов правильної експлуатації.

Проте у таких коронок є і свої недоліки:

 • зішліфовування великого об’єму тканин природнього зуба для встановлення коронки і його депульпування (в більшості випадків);
 • керамічне облицювання вразливе до температурних перепадів, через що є можливість сколів;
 • інколи відбувається оголення каркасу при опусканні ясен, що веде до просвічування металевої основи крізь кераміку (винятком є коронки на основі цирконію), тобто подекуди для очей буде цілком помітним деяке потемніння біля ясен.

Встановлення металокерамічних коронок відбувається в кілька етапів:

 1. Проводиться повна санація зуба – лікар видаляє старі пломби, лікує канали зуба та карієс.
 2. Далі лікар зішліфовує частину зуба на товщину коронки.
 3. Після цього знімаються відбитки зубів і передаються в технічну лабораторію.
 4. На основі відбитків виготовляється і приміряється литий каркас.
 5. Виготовляється керамічне облицювання каркаса.
 6. Після цього проводиться ретельна примірка готових металокерамічних коронок. В цей час лікар може коригувати коронки чи протез.
 7. Після цього відбувається остаточна фіксація зубів на постійний цемент.

Догляд за металокерамікою

Якихось виняткових правил по догляду за металокерамічними коронками немає. Пацієнт просто постійно стежить за гігієною ротової порожнини, станом природних здорових зубів. Дуже рекомендується утримуватися від твердої їжі (насіння, горіхів).

Безметалева кераміка

Більшість стоматологів вважає безметалеву кераміку ідеальним матеріалом для протезування через її бездоганні естетичні властивості, які дозволяють досягнути для вставних зубів максимальної ідентичності з природними.
Металокерамічна коронка наноситься пошарово. Кожен із шарів має різну щільність і здатність по різному заломлювати і поглинати світло. У підсумку, ступінь заломлення світла як при природному, так і при штучному освітленні в даної коронки такий же, як і у природних зубів людини. Так як металевий каркас відсутній, то нічого не буде просвічуватися через поверхню протезу. Буває навіть так, що сам стоматолог не в змозі відрізнити якісно виконану керамічну коронку від живого зуба!

Безметалева кераміка користується все більшим попитом завдяки своїм естетичним перевагам. Існує кілька видів такого протезування зубів керамікою, а саме:

 • установка коронок;
 • установка керамічних вкладок;
 • установка накладок – вінірів.

Для того, щоб визначити який вид найкраще підійде саме Вам, необхідно проконсультуватися з стоматологом-ортопедом. Також безметалева кераміка є одним з найкращих способів моделювання зубів. Наприклад, можна поставити нову коронку, міст або ж «заховати» нерівний від природи зубний ряд, потемнілі зуби.

Переваги безметалевої кераміки:

 • висока естетичність;
 • міцність конструкції;
 • при встановленні спилюється мінімум тканин;
 • в більшості випадків не проводиться депульпування зуба;
 • легкість носіння;
 • біосумісність з живими зубами;
 • є кольоростійкою до тютюну та харчових барвників.

Основним недоліком безметалевої кераміки є її висока вартість.

У зв’язку з високою естетичністю, безметалеву кераміку використовують переважно для протезування передніх зубів. Існує хибна думка, що безметалеві коронки не можна ставити на жувальні зуби. Дійсно, раніше вона не була розрахована на навантаження, які отримують жувальні зуби. Але на сьогоднішній день, завдяки використанню сучасних технологій, безметалева кераміка стала значно міцнішою за металокераміку. Більше того, сьогодні з безметалевої кераміки можна виготовляти протяжні мостоподібні протези. Вони виготовляються на каркасі з оксиду цирконію. Міцність каркасу з оксиду цирконію перевищує міцність металу.

Якщо скласти всі перераховані вище фактори, стає зрозумілим, чому стоматологи всього світу вважають за краще використовувати безметалеву кераміку як основний матеріал для протезування. Якщо металокераміка з’явилася у відповідь на прагнення пацієнтів мати зубні протези схожі на справжні зуби, то безметалева кераміка в стоматології отримала свій розвиток в результаті бажання пацієнтів мати протези, які не відрізняються від справжніх зубів.

Вибір за Вами, а ми, лікарі медичного центру «Бонамед», готові Вам порадити, що у Вашому конкретному випадку буде найкращим рішенням.

Записуйтесь на консультацію до стоматолога в «Бонамед»!
+38 (066) 54-24-669, +38 (098) 55-75-271, +38 (044) 383-11-13