Пн.- Пт: 8:00-20:00 Субота: 9:00-13:00 Неділя: Вихідний

Протезування зубів

Відновленням цілісності зубного ряду при частковій або повній втраті зубів за допомогою спеціальних протезів займаються лікарі-стоматологи ортопеди.

Показання до протезування зубів:

 1. Повна втрата зубів – це найскладніший випадок. Залежно від особливостей клінічного випадку пацієнта і причин втрати ним зубів, можуть бути застосовані різні методи протезування.
 2. Дефекти зубного ряду. Як правило, з віком все більше зубів руйнується і має дефекти того чи іншого характеру, деякі зуби взагалі можуть бути видалені. Все це веде до втрати цілісності зубного ряду в цілому, що часто непомітно, але дуже шкідливо впливає на інші системи організму, зокрема травлення. Тут протезування застосовується для відновлення симетричності та цілісності всього зубного ряду, покращення його естетичного вигляду.
 3. Стирання зубів, що носить патологічний характер. Існують дослідження, які вказують, що близько 12% усіх людей страждають від інтенсивного зменшення кількості твердих тканин зубів. Для таких пацієнтів актуальним є протезування за допомогою вінірів, хоча можливе застосування й інших методів протезування.
 4. Втрата більшої частини коронки зуба. Ця проблема виникає у людей з дуже запущеним карієсом зубів, коли з допомогою звичайного пломбування уже неможливо відновити зруйнований зуб у належному об’ємі.
 5. Реставрація зубів звичайними пломбами неможлива. Ця проблема може виникати не тільки через значний карієс, але в результаті механічних пошкоджень зубів та деяких інших серйозних захворювань. Найдієвішими у таких випадках будуть мікропротезування вкладками або встановлення коронки. Також сюди належить протезування зубів при пародонтозі.
 6. Коронка зуба зруйнована повністю. Тобто від цілого зуба залишається лише корінь. Тоді встановлюються спеціальні штифти.

Важливо для усіх пацієнтів! Тільки стоматолог-ортопед може визначити, який саме вид протезування буде найбільш ефективним у кожному конкретному випадку.

У нашому медичному центрі «Бонамед» в Києві протезування зубів на високому рівні виконують кваліфіковані стоматологи, які мають значний досвід роботи у даному напрямку.

Види протезування зубів

Природно, що для вирішення проблем із зубами потрібен індивідуальний підхід до кожної людини, адже всі ми різні, і наша спадковість, спосіб життя та зовнішні обставини у значній мірі потребують окремого аналізу. Тому способи вирішення проблем, пов’язаних з потребою протезування зубів, також будуть відповідні кожному конкретному випадку.

В ортопедичній стоматології виділяють два основні види протезування: знімне та незнімне.

І. Знімне протезування.

У певних випадках порушення цілісності зубного ряду настільки значне, що пацієнту можна допомогти тільки знімними протезами. Знімне протезування може застосуватися і при повній, і частковій втраті зубів Сам протез виготовляється індивідуально і може зніматися при потребі.

Знімні протези поділяють на:

 • часткові знімні протези;
 • умовно знімні протези;
 • повністю знімні протези.

Знімне протезування можливе:

 • з допомогою коронок;
 • частковими коронками;
 • мостоподібними протезами.

ІІ. Незнімне протезування.

Найчастіше незнімне протезування застосовується при частковій втраті зубів. Один або кілька зубів (також це може бути втрачена частина одного зуба) заміщаються протезом, який остаточно фіксується в ротовій порожнині та не знімається.

Здорова частина коронки або кореня зуба та індивідуально виготовлений протез з’єднуються (фіксуються) з допомогою спеціальних стоматологічних матеріалів. Часто незнімні протези встановлюються на цілком зуби, які знаходяться поруч з втраченими зубами.

У окремих випадках застосовують так зване комбіноване протезування, що поєднує в собі знімне та незнімне протезування.

Як відбувається протезування зубів

Етап 1. Консультація у стоматолога. Це дійсно перший найнеобхідніший етап для того, щоб майбутнє лікування було ефективним та оптимальним по вартості і часу.

Після огляду стоматолог-ортопед озвучує пацієнту усі можливі варіанти протезування і разом з ним обирає найбільш оптимальний, обговорює терміни і вартість лікування. Далі складається план лікування, у якому обов’язково враховуються особливості клінічного випадку пацієнта та усі необхідні підготовці процедури, такі як лікування карієсу, пульпіту, пломбування каналів зуба, можливе видалення зубів, які не підлягають лікуванню, та інше. Також лікар підбирає коронки або мостоподібні протези для протезування.

Етап 2. Сам процес протезування, який здійснюється у кілька кроків:

 1. обробляються і шліфуються зуби, призначені для фіксації на них коронок чи мостоподібних протезів, в результаті чого залишаються кукси (зменшений в розмірі зуб);
 2. наступним кроком є зняття відбитка зубного ряду стоматологом, який в подальшому буде використаний зубним техніком як основа для виготовлення металокерамічної коронки;
 3. зубний технік виготовляє знімний або незнімний протез, пацієнту в цей час можуть бути встановлені тимчасові коронки;
 4. незнімний або знімний протез встановлюється лікарем у ротовій порожнині пацієнта.

І ще раз про важливе! Уже з досвіду стоматологи «Бонамед» знають, що багато пацієнтів на лікування приїжджають не лише з різних населених пунктів Київої області, але й з інших регіонів України та з-за кордону. Відповідно вони не мають можливості перебувати в місті весь період, необхідний для лікування. Тому таким пацієнтам стоматолог-ортопед робить відбиток, який віддає на виготовлення коронки, і встановлює тимчасово пластмасові коронки. Сама постановка протезу проводиться, коли пацієнт приїжджає наступного разу.

Види зубних протезів: які краще – вибір за Вами!

Зубні коронки бувають:

 • штамповані коронки;
 • металокерамічні (включаючи дорогоцінні або напівдорогоцінні матеріали);
 • металопластмасові;
 • коронки, які були виготовлені на каркасі з діоксиду цирконію та оксиду алюмінію;
 • литі;
 • пресовані керамічні коронки;
 • композитні;
 • металокомпозитні;
 • пластмасові.

Ще коронки залежно від терміну експлуатації поділяють на тимчасові та постійні:

 • Тимчасові – від 2 тижнів до 8 місяців, застосовуються, щоб стабілізувати процес жування. Дешевші у порівнянні з іншими видами коронок, але не такі зручні в плані догляду, як керамічні – порушуєтьс гігієна ротової порожнини, можуть з’являтися запалення м’яких тканин, що оточують коронку.
 • Постійні – найкраще, коли вони виконані з застосуванням керамічних матеріалів, тому що будуть мати крайову адаптацію до оточуючих тканин, чітко сідаючи по уступі кукси зуба.

Бюгельні (дугові) зубні протези – є знімними, мають литий каркас і акрилову основу знімної частини.

До знімних також можна віднести пластинкові, ацеталові та нейлонові зубні протези.

Зазначені види знімних зубних протезів мають замки (кріплення), за особливостями яких поділяються на різні типи фіксації:

 • кламерна;
 • замкова;
 • телескопічна;
 • кріплення протезів за допомогою пелотів.

Якщо Ви задумалися над питанням «А який протез є найкращим?», то відповісти на нього Ви зможете самі після того, як наші стоматологи-ортопеди підберуть для Вас відповідну ортопедичну конструкцію, попередньо проаналізувавши велику кількість інформації та факторів про стан Вашого здоров’я в цілому, та Ваших зубів зокрема.

Нагадуємо – лише в індивідуальному порядку пацієнту підбирають оптимальний варіант зубного протезу, який підійде лише йому і в його конкретному випадку.

Наші досвідчені спеціалісти-ортопеди зроблять все можливе для того, щоб усі необхідні процедури пройшли максимально безболісно та швидко.

Будь ласка, пам’ятайте про те, що необхідність протезування – це не вирок, а важливий етап у підтриманні Вашого здоров’я, благополуччя та доброго самопочуття на довгі роки.

Записуйтесь на консультацію до стоматолога в «Бонамед»!
+38 (066) 54-24-669, +38 (098) 55-75-271, +38 (044) 383-11-13